progress_icon

Data założenia postępowania: 2024-06-20

Miejski Zarząd Dróg i Mostów

Smolenia 35

41-902 Bytom

NIP: 6262791135

Osoba kontaktowa:

Krzysztof Mączarowski

tel:

e-mail: kmaczarowski@mzdim.bytom.pl

Przebudowa skrzyżowania ulicy Chorzowskiej z Arki Bożka dla nadania priorytetu dla ruchu tramwajowego linii T6 w Bytomiu

POSTĘPOWANIE NR Z150/12750

Tryb postępowania: Podstawowy z możliwością negocjacji

Znak sprawy: DNP.260.24.2024.TP2.RB

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa skrzyżowania ulicy Chorzowskiej z Arki Bożka dla nadania priorytetu dla ruchu tramwajowego linii T6 w Bytomiu.

2. Zamówienie obejmuje przebudowę wlotu południowego ulicy Chorzowskiej DK 79, poprzez dobudowanie pasa dla prawo skrętów, przełożenie elementów odwodnienia drogowego, przełożenie elementów oświetlenia drogi, przebudowę i zabezpieczenie istniejącej infrastruktury elektroenergetycznej oraz budowę sygnalizacji świetlnej.

3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik do postępowania.

4. Wykonawca w ramach robót winien:

1. opracować projekt czasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót budowlanych;

2. wykonać roboty budowlane zgodnie z dokumentacja projektową, decyzjami administracyjnymi, prawem budowlanym, zasadami sztuki budowlanej;

3. wykonać dokumentację powykonawczą zgodnie z poniższym wykazem.

5. Organizacja ruchu na czas wykonywania robót powinna być prowadzona zgodnie z opracowanym i zatwierdzonym projektem oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 grudnia 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków dla znaków
i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (tj. Dz. U. z 2019 r., poz. 2311) oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003r. w sprawie szczególnych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzeniem (Dz. U. z 2017 r. poz. 784).

6. Koszty wykonania projektu tymczasowej organizacji ruchu, która podlega zatwierdzeniu przez Prezydenta Miasta Bytomia lub w jego imieniu przez Wydział Komunalny Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz koszty oznakowania pionowego i poziomego na czas prowadzenia robót wykonawca winien uwzględnić w wycenie robót.

7. Materiały pozyskane przez Wykonawcę w trakcie realizacji zamówienia stanowią jego własność i winny być przez niego zagospodarowane i / lub zutylizowane. Jeżeli Dokumentacja projektowa przewiduje Nie dotyczy to materiału, który zgodnie z dokumentacją projektową winien być wykorzystany / ułożony ponownie, jeżeli dokumentacja projektowa to przewiduje.

8. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania kompletnej geodezyjnej dokumentacji powykonawczej z naniesieniem na zasoby Wydziału Geodezji UM Bytom wraz z wersją elektroniczną wykonaną w formatach dwg. lub dxf. Dokumentacja powykonawcza winna być sporządzona w języku polskim, w ilości po 2 egzemplarze każdej z nich, w wersji papierowej i elektronicznej w formacie umożliwiającym jej otwarcie w programie ogólnodostępnym (darmowym).

9. Dokumentacja powykonawcza winna zawierać:

- dokumentację projektową z naniesionymi wszelkimi zmianami;

- zatwierdzone przez Zamawiającego karty materiałowe;

- operat geodezyjny;

- oświadczenia kierownika budowy;

- wyniki badań;

- obmiary dla każdego zakresu z osobna.

10. Zamawiający określa wymagany 60 - miesięczny okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty oraz zastosowane materiały, liczony od dnia końcowego odbioru robót (zgodnie z protokołem końcowym).

11. Wykonawca winien odpowiednio zabezpieczyć i oznakować teren prowadzenia robót, zapewnić należyty ład, porządek, przestrzeganie przepisów BHP, ochronę obiektów znajdujących się na terenie robót, a po zakończeniu robót uporządkować teren.

12. Jeżeli w Dokumentacji projektowej wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.

13. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.

14. W przypadku, gdy w Dokumentacji projektowej znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.

15. Materiały i urządzenia użyte do wykonania przedmiotu zamówienia powinny odpowiadać,
co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, ustawie z dnia
16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych oraz wymaganiom dokumentacji projektowych, odbioru robót oraz niniejszej SWZ.

16. Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów, wyrobów i urządzeń równoważnych – jeżeli
w dokumentacji podana jest nazwa handlowa, to należy to traktować przykładowo jako opis parametrów, jakie powinien spełniać dany materiał, wyrób lub urządzenie.

17. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów równoważnych, Wykonawca przez ich dostarczeniem i zabudową przedłoży Inspektorowi Nadzoru dokumenty potwierdzające, że oferowany materiał, urządzenie, wyrób spełnia wymagania podane
w Dokumentacji projektowej.

18. Wbudowanie materiału, wyrobu lub urządzenia równoważnego wymaga każdorazowo pisemnej akceptacji Inspektora Nadzoru.

19. Tam, gdzie w Dokumentacji projektowej został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm,europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i 3 Pzp , Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 4 i 5 Pzp dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 3 Pzp zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji.

20. Wykonawca w przypadku uszkodzenia wynikającego z braku należytej staranności wykonywania robót, będzie zobowiązany do rekompensaty finansowej za wyrządzone szkody lub/i usunięcia szkody.

21. Wykonawca zorganizuje wystarczającą liczbę bezpiecznych przejść, kładek
technicznych, umożliwiających przekraczanie budowy torowiska / jezdni, w miejscach, gdzie niezbędna jest komunikacja piesza.

22. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania czystości na placu budowy w trakcie realizacji prac.

23. W trakcie realizacji robót Wykonawca zobowiązany jest do skutecznego wygrodzenia wykopów, aby zapewnić prawidłowe, bezpieczne użytkowanie drogi np. przy dojeździe lub dojściu do posesji, przy wywozie śmieci, dostaw opału lub innych.

24. Przedmiary robót mają charakter orientacyjny i należy je traktować jako materiał pomocniczy w szybkim i ogólnym rozeznaniu zakresu rzeczowego i rozmiaru przedsięwzięcia. Ilość i opisy poszczególnych pozycji przedmiarów robót nie należy traktować jako ostatecznie definiujące wymagania dla danych robót.



Wyjaśnienia i/lub zmiana treści SWZ:



Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz



PLN


Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...